Rebarborový krambl

24. května 2016 v 6:45 | Louie |  Recepty

Zdravím všichni milovníci pečení!

Dnes jsem přišla s něčím poněkud netradičním a to je rebarborový krambl. Jaký že? No rebarborový! Snad nejlepší koláč ze všech, co kdy babička upekla, byl právě rebarborový. Rebarbora je rostlina (nejspíš ovoce), kterou najdete běžně na zahrádkách (ale ne, že by tam rostla sama od sebe XD). Pokud Vám v záhonku tato lahůdka chybí, stačí se optat sousedů a nebo zajít do nějakého většího zahradnictví. Rebarbora je vlastně růžovo-zelený trochu kyselý stonek. Její kyselost opravdu nedokážu sama určit, ale drobenkové koláče? Jedině z rebarbory! Koneckonců protiklady se přitahují a nakyslá chuť se bude skvěle doplňovat se sladkým cukříkem.

Tak tady je recept:

Pro 2 osoby:
400 g očištěné rebarbory, 4 velké lžíce hnědého cukru, 80 g másla, 100 g moučkového cukru, 100 g hladké mouky

A) Rebarboru oloupejte malým nožem: na konci jí lehce odřízněte kousek slupky, palcem přitlačte k nožíku a zatáhněte po celé délce stonku, abyste stáhli tužší vlákna. U mladých stonků se tímto úkonem netrapte, u starších na pár místech loupání vyzkoušejte, a posuďte, zda-li je potřeba. Očištěné stonky pokrájejte na dvoucentimetrové špalíčky a nasypte je do zapékací misky. Na zapékání vezměte misku tak velkou, aby rebarbora ležela ve vrstvě asi tři centimetry. Posypte hnědým cukrem a rukama promíchejte, aby se rebarbora cukrem obalila.

B) Troubu předehřejte na 200 stupňů. Studené máslo, cukr a mouku odměřte do misky a konečky prstů rozemněte nadrobenku, tedy do stavu, kdy se suroviny spojí do různě velkých drobků. Drobenkou posypte rebarboru v zapékací misce. Několikrát s ní klepněte o kuchyňskou linku, aby drobenka trochu zapadla mezi rebarboru, znovu už ale nepromíchávejte.

C) Zapékejte 30 minut, až povrch zezlátne a spodní část krásně bublá. Jezte co nejvíce horké (tak je krambl nejlepší).

Typ:
Krambl můžete hlavně v létě vyzkoušet i třeba ve formě meruněk, broskví, hrušek, jablek, jahod,...
Cukr pak přidávejte podle kyselosti ovoce a samozřejmě podle vlastního uvážení.

Hodně úspěchů při tvorbě přeje Vaše Louie :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama